Geçen günlerde yayınlamış olduğum İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nden ‘SAP Corporate Master Programı’ yazımla ilgili detayları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Dün SAP Türkiye tarafından davet edildiğimiz SAP Corporate Master Programı tanıtım toplantısında tuttuğum notları sizlere aktarmanın yararlı olacağını düşünüyorum.

Tanıtım toplantısı, SAP Türkiye’nin ofisinde yani Anel İş Merkezi’nde (ki burası benim iş yerimdir, haliyle SAP Türkiye ile komşuyuz) gerçekleştirildi.  Yaklaşık 25 kişinin katılım sağladığı toplantıda ağırlıklı olarak SAP projelerinde halihazırda çalışan arkadaşlar vardı.

Toplantıya SAP Eğitim Bölüm Yöneticisi Burçak Aksoy Kılınçer ve Prof. Dr. Güner Gürsoy önderlik etti. Kendilerinden faydalı bilgiler aldık. SAP Corporate Master Programı ile ilgili detayları önceki yazımda paylaştığım için burada sadece merak ettiğimiz konuları ve bize aktarılan, daha sonrasında da paylaşılan sunumları belirtiyor olacağım.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Yükseklisans Tanıtım Broşürü

SAP Corporate Master Programı Tanıtım Sunumu

Ayrıntılar

Eğitim Süresi: 1,5 sene. Yalnız bu süre değişkenlik gösterebilir.

Eğitim Toplam Ücreti: 23 Bin TL. Yalnız, programın ilk defa açılmasına istinaden %25’lik bir indirim ile 17,500 TL olacağı belirtiliyor. Bu ücrete, MBA Eğitimi ve SAP Sertifikasyon Eğitimi dahil. SAP Sertifikasyon Sınavları için ayrı bir ücret ödenemiz gerekmekte.

Eğitim Yeri: İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nin Şişli’de, 1 Şubat’ta açılacak olan kampüsünde gerçekleştirilecek.

Sınıf Mevcudu: 20 kişilik sınıflarda eğitim verilmesi öngörülüyor.

Eğitim Saatleri: Akşam 19:00 ve haftasonu tüm gün olarak planlanıyor. Yalnız bunun belirlenmesinde sınıf profilinin (eğitime katılan kişiler halihazırda çalışan kişiler olabileceğinden dolayı) etkili olacağı belirtiliyor. Haftasonu için kesin bir karar verilmediği bildirildi.

Son Kayıt Tarihi: 3 Şubat 2012

Eğitim Başlangıç Tarihi: 13 Şubat 2012

ALES VE KPDS Gerekliliği: Bu sınavlara girmediyseniz çekinmenize gerek yok. ALES için, bu eğitime normal kayıt oluyorsunuz ve ilk ALES sınavı zamanı sınava girerek minimum 55 almanız isteniyor.  KPDS için de üniversitenin bir dil sınavı yapacağı belirtildi. Bu sınavı geçtiğiniz zaman sorun olmayacaktır.

Eğitim Dili: İngilizce

Eğitim Kadrosu: Sunumda açıklanmakla birlikte sadece şunu belirtmek istiyorum. Sahada çalışan ve bu işi yapan yöneticiler de eğitim kadrosunda bulunuyor. Bunu da deneyimlerin aktarılması konusunda avantaj olarak görüyorum.