Xcelsius, bir veri görselleme aracıdır. Xcelsius ile verilerinizi interaktif bir şekilde analiz edebilir ve gösterge panelleri oluşturabilirsiniz. Sonucu canlı bir şekilde dashboard’lar üzerinde simüle edebilir, risk analizi yapabilir ve Microsoft Office, Adobe PDF, Flash ya da SAP BusinessObjects platformu gibi ortamlarda yayınlayabilirsiniz.

Xcelsius veriye hayat veren öncü bir Microsoft Windows uygulamasıdır. Xcelsius, en yeni teknolojiyi kullanarak, veri analizi ve görsel sunum arasındaki boşluğu doldurur ve her alandan kullanıcılara  görsel olarak çekici interaktif raporlar ve uygulamalar yaratmak için olanak sağlar.

BI (Business Intelligence) kontrol panelleri ve yönetici kokpitlerini oluşturmada  seç ve tıkla rahatlığında esnek arayüz elementleri ile hızlı raporlama imkanı sağlayan bir araçtır. SAP  ve BOE platformlarında webservis ve xml gibi çok çeşitli veri bağlantı seçenekleri sunar. Çok çeşitli ortamlara kolayca entegre edilebilir. Örneğin : Masaüstü iş kullanıcı araçları, web sayfaları ve portaller.

Xcelsius ile kullanıcılar, verileri akla ve göze hitap eden net ve güçlü bir şekle dönüştürebilirler. Xcelsius, yeni başlayanlar için yeteri kadar sezgisel ve ileri düzey kullanıcılar için yeteri kadar çok yönlüdür. En önemlisi kullanıcıların gizli programlama dillerini öğrenmelerine gerek kalmadan rapor ve uygulamaları oluşturma sürecini eğlenceli hale getirir.

Xcelsius ile farenizi yöneltmek ve birkaç  tıklama ile zengin etkileşimli sunumlar yaratılabilir. Tek limitiniz hayal gücünüzdür. Xcelsius dünyada en yaygın kullanılan iki yazılım uygulamasını birleştirir:

    Microsoft Excel

    Adobe Flash Player

Bu iki geniş çapta yayılmış uygulamanın entegre edilmesinden çıkan sinerji, Xcelsius’un yılların karmaşık programlaması, kanıtlanmış IT ve iş teknolojilerini yükseltmesine olanak tanır. Sonuç, güç ve kullanılabilirlik açısından standartları yükselten başarılı bir kombinasyondur.

Kullanıcı hangi becerilere sahip olmalı?

Xcelsius, benzersiz olarak kolay ve zevkli kullanımı için tasarlanmıştır.  Altında yatan teknoloji Microsoft Excel olduğundan, kullanıcının edinmesi gereken tek beceri raporlarında göze çarpan görsel efektler,  Excel’in nasıl çalıştığıyla ilgili temel bir anlayıştır. Ek eğitim gerektirmez.