Bumerang Network, Hürriyet çatısı altında bulunan network kazanç sistemidir. Bir blog veya web sayfanız var ise Bumerang’a üye olarak daha çok kişiye ulaşabilir, kazanç sağlayabilir ve Google’da üst sıralara çıkabilirsiniz.

Peki Google’da üst sıralara çıkma nasıl oluyor?

Bumerang sizi Hürlist adında bir sisteme kayıt ediyor. Bu sistem kategorilerden oluşuyor ve size en uygun kategoriyi siz üye olurken kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bir veya birden fazla kategoriye girme şansınız da var.

Hürlist: İlgi alanlarına uygun yeni web siteleri arayanlara yönelik hazırlanmış bir dizindir. Bumerang üyeleri burada yer alarak hem Hürlist hem de arama motorları üzerinden yeni ziyaretçilere ulaşma fırsatı kazanırlar. Kullanıcılar Hürlist’te kategori ve anahtar sözcük tabanlı arama yapabilir. Böylece sitenizle ilgilenebilecek olanlar sizi kolaylıkla bulur.

Kazanç sistemi nedir?

Bumerang’a üyelik işlemleriniz -ki üyelik ücretsizdir, bittikten sonra sitenizin popüleritesine göre PlatinAltın veya Bronz üye olarak sistemdeki yerinizi alıyorsunuz.

Bumerang şablonlarını web sitenize ekleyerek güncel haberler, vizyondaki filmler vb. gibi farklı kategorilerdeki taze içerikleri ziyaretçilerinize sunma fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Link paylaşımı sistemi ile Hürriyet ailesinin web sitelerinden kopyaladığını haber, video ve resim gibi içeriklerin linklerini ekliyorsunuz. Sistem bu linkleri kısaltıyor ve size özgün bir kısa link oluşturup onu paylaşmanızı istiyor. Bu da sizin Bumerang’daki skormetrenizi arttırarak üst üyelik tip(ler)ine geçmenizi sağlıyor.

Altın üye olduğunuzda yapacağınız reklamlar sizin içeriğinize göre belirlenip size gönderiliyor. Reklamlar bir içerik gibi göründüğü için sayfa yapısını bozmuyor. Altın ve platin üyelik tiplerinin arasında ki tek fark YazarKafe sitesidir. Platin üyeler bu siteye içerik göndererek trafiklerini arttırır.

Yazarkafe: Bumerang üyesi web siteleri ve bloglardan seçilen faydalı ve ilginç içerikleri okuyuculara tek bir noktadan ulaştıran bir platformdur. Bumerang “Platin” üyeleri web sitelerindeki yazıları, Yazarkafe’nin Sağlık, Teknoloji, Seyahat gibi toplam 16 farklı kategorisinden birine ekleyebilirler. Yazarkafe’ye gönderilen yazılar editör onayına tabidir. Onaylanan yazılar özet olarak yayınlanır, devamını okumak isteyenler direkt olarak sitenizin linkine tıklar. Bu şekilde websitenize bir çok yeni ziyaretçi çekebilir, yazılarınızı yeni kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Ayrıca Google Analytics hesabınızı Bumerang ile bağlayabilir, site veya blog istatistiklerinizi reklam verenlerin ilgisini çekmek, teklif kazançlarınızı arttırmak ve daha çok kazanmak kullanabilirsiniz. Bu da üyelik tipinizin (bronz, altın, platin) yükselmesine yardımcı olur. Ziyaretçi sayınız, arama motoru etkiniz, anahtar kelimeleriniz, demografiğiniz gibi verilere erişim ile reklam verenlerin hedeflemelerinde yer alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Sıkça Sorulan Sorular bölümüne göz atabilirsiniz.