Birbirinden ilginç bu web siteleri ile hem çok eğleneceksiniz, hem de birçok yeni bilgi öğreneceksiniz. Ev yemeklerinden futbol karşılaşmalarına, şehir kameralarından müzik keşiflerine kadar birçok farklı kategoride, çok eğlenceli web siteleri:

myfridgefood.com

Evde kalınan günlerde birçoğumuz yeni bir hobi edindik; yemek yapmak! Böyle olunca da sürekli “bugün ne yapacağım?!” sorusu zihnimizi meşhul etti. Bu harika web sitesine girin, evinizdeki tüm malzemeleri yazın ve bırakın sistem sizin elinizdeki ürünlerle hangi yemekleri yapabileceğinizi karşısınıza çıkarsın. Şimdiden afiyet olsun!

footballfullmatch.com

Liglerden çok uzun süre ayrı kaldık ve futbolu çok özledik değil mi? livefootballvideo.com’da dilediğiniz herhangi bir takımın, herhangi bir maçının 90 dakikasını izleyebilir ve indirebilirsiniz. Futbolseverler için harika bir vakit geçirme yolu!

algorithmia.com

Ailenizden, aile büyüklerinizden kalma siyah-beyaz fotoğrafları internet üzerinden renkli hale getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Haydi şimdi aile arşivlerinizi karıştırın, en güzel siyah-beyaz fotoğrafları tarayın ve Algorithmia’ya yükleyin renklendirsin!

movie-locations.com

Bir film izlerken mekanların, ambiyansın büyüsüne kapılıp “acaba burası neresi?” diye düşlere dalanlardansanız bu site tam size göre. En sevdiğiniz filmleri seçin, hangi ülkede, hangi şehirde çekilmiş hemen öğrenin. Üstelik filmin çekildiği lokasyonla ilgili enteresan bilgileri de burada bulabileceksiniz.

web-capture.com

Bir web sitesinden ekran görüntüsü almak istiyoruz ancak istediğimiz alan ekrana sığmıyorsa web-capture.com imdadımıza yetişiyor. Birçoğumuzun başına gelen bu sorunu kolayca çözmek için web-capture.com’da ekran görüntüsünü almak istediğiniz web adresini girin ve dilediğiniz formatta indirin.

gnoosic.com

Dinleyecek yeni bir şeyler arayanları, Spotify haftalık keşif listesinde aradığını bulamayanları buraya alalım! En sevdiğiniz üç müzisyeni Gnoosic’e söyleyin, o da sizin zevklerinize uygun olabilecek yepyeni öneriler getirsin.

downloads.khinsider.com

Need For Speed, Assasin’s Creed, Call of Duty gibi müziklerine hayran olduğumuz oyunların tüm müzik arşivini tek bir sitede bulabileceğinizi biliyor muydunuz?

wornontv.net

Filmlerde, dizilerde görüp de çok beğendiğiniz o kıyafetler var ya… İşte onları WornOnTv’de bulabilirsiniz. Üstelik satın alma linkleri de WornOnTv’de mevcut. Haydi şimdi en sevdiğimiz dizinin, en sevdiğimiz karakterinin kombinine bir bakalım!

pushbullet.com

Hem telefonu hem bilgisayarı aynı anda kontrol etmek zor iş… Bilgisayarda yapacak birçok işimiz varken telefonumuza gelen önemli bildirimleri kaçırabiliyoruz. Bunu önlemek için de bir çözümümüz var! PushBullet.com’a giriş yapın ve telefonunuza gelen tüm bildirimleri anlık olarak bilgisayarınızda da görün. Böylece sürekli telefonunuzu kontrol etmek zorunda kalmadan işinize odaklanın.

tii.me

Bir dizinin toplamda kaç saat sürdüğünü hiç merak ettiniz mi? Cevabınız evet ise tii.me sitesinden dilediğiniz diziyi arayarak tüm sezonlarının toplam süresini öğrenebilirsiniz. Game of Thrones’un tüm sezonları 6 gün, 1 saat, 4 dakika sürüyormuş.

skylinewebcams.com

Şehir kameralarını izlemeyi sever misiniz? O an olmak istediğiniz yerde insanlar neler yapıyor, hava nasıl… Tüm bu soruların cevapları skylinewebcams.com’da! Paris Eyfel Kulesi’nden Roma Kolezyum’a, Barselona’dan Cenova’ya kadar dünyanın dört bir yanından şehir kameralarını izleyebilir, kendinizi oradaymış gibi hissedebilirsiniz.

informationisbeautiful.net

Gerçek olaylardan esinlendiğini iddia eden filmler ne kadar gerçeği yansıtıyor? Sürekli karşımıza çıkan bu tartışmaya grafiklerle ve kanıtlarıyla son noktayı koyuyoruz! Bu web sitesinde “gerçek olaylardan ilham alınmıştır” ibaresi bulunan filmlerin tam olarak ne kadar gerçeği yansıttığını kolaylıkla görebilirsiniz. Üstelik dakika dakika, olay incelemeleri ve kanıtları ile birlikte.

localingual.com

Hem eğlenceli, hem de öğretici bir web sitesiyle daha beraberiz. Siteye girin ve dilediğiniz bir ülkeyi, bölgeyi seçin. O bölgenin insanlarının aksanlarını dinleyerek öğrenin. Ülkemizdeki aksan farklılıklarını görmek için de oldukça güzel bir web sitesi.

antipodesmap.com

Bulunduğunuz yerden yerin altına doğru bir tünel kazsanız dünyanın neresinden çıkacağınızı hiç merak ettiniz mi? Öyleyse haydi harita üzerinden bir nokta seçin ve kazmaya başlayın, bakalım hangi ülkeden çıkacaksınız…

inspirock.com

Yaz ayları geldi, tatil planları yapılıyor… Inspirock’a nereye, kaç kişi ve ne zaman gideceğinizin bilgisini yazın, o sizin için mükemmel tatili planlasın! Inspirock, gezilecek yerlerden, yenilecek yemeklere kadar size ihtiyacınız olan her türlü tavsiyeyi verecek.

agoodmovietowatch.com

Güzel bir akşam, yemekler yenilmiş, işler tamamlanmış… Sıra geldi film izlemeye. Peki ne izleyeceğiz? AGoodMovieToWatch.com’a o anki ruh halinizi girin, size modunuza göre filmler önersin.

neal.fun

Gelecekte dünyayı neler bekliyor? Denizin kaç metre derinliğinde hangi canlılar yaşıyor? Şirketler saatte ortalama kaç dolar kazanıyor?.. Ve aklınıza gelebilecek daha ilginç soruların cevapları bu sitede.

howisthe.world

Dünya üzerindeki insanların bölgelere göre ne kadar mutlu olduklarını görebileceğiniz ilginç bir web sitesi daha. Hangi ülkenin, hangi şehrin insanlarının daha mutlu olduğunu öğrenmek istiyorsanız göz atabilirsiniz.

ai-art.tokyo

Eğer Rönesans döneminde yaşasaydınız ve ünlü bir ressam sizi resmetseydi nasıl görünürdü hiç merak ettiniz mi? Öyleyse sizi bu muhteşem web sitesine alalım! Hemen bir fotoğrafınızı yükleyin ve sizi bir Rönesans tablosuna dönüştürsün.

kast.gg

Sevdiklerinizle birlikte uzaktan da beraber film izleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Kast.gg sayesinde dilediğiniz platformdan, istediğiniz filmi sevdiğiniz insanlarla birlikte izleyebilir, film hakkında konuşup sohbet edebilirsiniz.